Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 η καθιερωμένη τελετή του Αγιασμού στο σχολείο μας  για την έναρξη της Νέας Σχολικής Χρονιάς.

Με όλα τα μέτρα προστασίας κατά του κορονοϊού και με αντιπροσωπεία των μαθητών απ’όλες τις τάξεις έγινε η καθιερωμένη τελετή, ενώ αμέσως μετά οι μαθητές μπήκαν στις αίθουσες απ’ όπου παρέλαβαν τα βιβλία τους για το νέο διδακτικό έτος.

Την τελετή τίμησε με την παρουσία του ο Δήμαρχος κ. Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης, ο οποίος αναφέρθηκε μεταξύ άλλων και στην ολοκλήρωση ενός αιτήματος αρκετών ετών,  του προαυλίου χώρου με καινούργιο τάπητα.

Ο Διευθυντής του σχολείου Σκούπρας Χρήστος καλωσόρισε τους μαθητές ιδιαίτερα της πρώτης τάξης και ευχήθηκε σε όλους χαρούμενη και δημιουργική σχολική χρονιά.