Την Τρίτη 24/01/2023 κ’ Τετάρτη 25/1/2023, πραγματοποιήθηκε στη σχολική μας μονάδα ενημέρωση από την Πυροσβεστική Υπηρεσία της περιοχής μας. Οι μαθητές κ’ καθηγητές ενημερώθηκαν για τους τρόπους αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών, όπως ττου σεισμού,  της δασικής πυρκαγιάς και της οικιακής πυρκαγιάς, με σκοπό την απόκτηση καλών πρακτικών σε καταστάσεις κινδύνου.

Ακόμη πληροφορήθηκαν για τις προοπτικές εργασίας σε σχέση με το επάγγελμα του πυροσβέστη, αλλά και τον τρόπο εισαγωγής στο Πυροσβεστικό Σώμα. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με ερωτήματα που έθεσαν οι μαθητές στους πυροσβέστες.

Ευχαριστούμε θερμά την Πυροσβεστική Υπηρεσία και τον Επιπυραγο κύριο Θεοδώρου Νίκο που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας για ενημέρωση των μαθητών!