Αγώνες επιχειρηματολογίας

Το σχολικό έτος 2014-2015

Αγώνες Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας

H ομάδα επιχειρηματολογίας του σχολείου μας κατέκτησε   την πρώτη θέση στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας ? Αντιλογίας μεταξύ μαθητών Λυκείων, που συνδιοργανώθηκαν για πρώτη φορά από τις Διευθύνσεις Β/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας και Πέλλας.

Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθητές της Γ? τάξης:

1) Βελέντζας Ιάσων ? Γεώργιος,

2) Ζενέλι Ερόντ,

3) Κουβακάς Γεώργιος,

4) Μεϊμαρίδης Χαράλαμπος,

5) Φιλίππου Δάφνη.

Απονεμήθηκαν επίσης το 1ο  βραβείο καλύτερου ομιλητή στον Βελέντζα Ιάσονα ? Γεώργιο και το 3ο βραβείοκαλύτερου ομιλητή στον Μεϊμαρίδη Χαράλαμπο.

Το σχολικό έτος 2013-2014

συμμετέχουμε στους προκριματικούς αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας. Η ομάδα των μαθητών  προετοιμάζεται από τις  κ. Παπαδοπούλου Μάγδα και Κοκελίδου Ροδόπη και την αποτελούν οι: Βελέντζας Ιάσων, Ζενέλι Ερόντ, Κουβακάς Γεώργιος, Μεϊμαρίδης Χαράλαμπος και Φιλίππου Δάφνη.

Το σχολικό έτος 2012-2013

συμμετείχαμε  στους προκριματικούς αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας.  Τους μαθητές προετοίμασαν  η κ. Παπαδοπούλου Μάγδα και η κ.Κοκελίδου Ροδόπη

Το σχολικό έτος 2011-2012

συμμετείχαμε  στους προκριματικούς αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας με τους μαθητές:  1) ΚΟΝΤΟΓΛΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ,  2)ΜΑΥΡΙΔΗ ΠΕΤΡΟ,  3)ΠΡΕΣΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ,   4) ΤΣΙΑΛΕΡΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ και 5)ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΟ. Τους μαθητές προετοίμασαν ο κ. Τσιουμέλας Ευστάθιος και η κ. Παπαδοπούλου Μάγδα.