Μια ξεχωριστή γιορτή που έγινε στην Εύξεινο Λέσχη την Τρίτη 23-12-2014 χάρηκαν οι μαθητές/τριες και οι καθηγητές του Σχολείου μας.

Την γιορτή προετοίμασε και επιμελήθηκε ο θεολόγος του Σχολείου κος Μπάλτος Ιωάννης ενώ σ? αυτή πρόσφεραν την βοήθεια τους οι καθηγητές κος Ιωακειμίδης Βασίλειος και η κα Πάσχου Ευγενία.

Συγκεκριμένα αρχικά έγινε μια παρουσίαση της σημασίας και του συμβολισμού της γιορτής των Χριστουγέννων . Μιας γιορτής για την αγάπη και για κάθε τι που μας δίνει ελπίδα στη ζωή . Ιδιαίτερα αυτών που έχασαν τις πατρογονικές τους εστίες.

Στη συνέχεια μαθητές και μαθήτριες διάβασαν κείμενα μεταξύ των οποίων  η χορωδία του σχολείου τραγούδησε και έψαλε εκκλησιαστικούς ύμνους.

Ευχάριστη έκπληξη ο κος Ιωακειμίδης που τραγούδησε με τη συνοδεία της κιθάρας του.

Τέλος την παράσταση έκλεψαν μαθητές που ντυμένοι Αϊ Βασίληδες μοίρασαν σοκολάτες , καραμέλες και γλυκά στους συμμαθητές τους.

Να ευχαριστήσουμε για άλλη μια φορά την Εύξεινο Λέσχη για την παραχώρηση της αίθουσας.