5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

??Στο πλαίσιο της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας αθλητικές δραστηριότητες. Οι μαθητές συμμετείχαν σε διάφορα αθλήματα όπως πετοσφαίριση, καλαθοσφαίριση, ποδοσφαίριση, επιτραπέζια αντισφαίριση, αντιπτέριση ενώ πραγματοποιήθηκε και δυναμικό περπάτημα 1000 m.

Στους μαθητές προτάθηκε μετά το πέρας των εκδηλώσεων η επιστροφή στο σπίτι περπατώντας. Τις αθλητικές εκδηλώσεις οργάνωσε ο γυμναστής του σχολείου μας κ. Καραγιαννόπουλος Γεώργιος.??

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ

Στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες ρυθμικής γυμναστικής 2014-2015, στο όργανο μπάλα γυναικών  αναδείχτηκε πρώτη (1η) η μαθήτρια  της Β΄ λυκείου,  Γιουβανάκη Αναστασία.

Στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες ανωμάλου δρόμου 4.000 μέτρων 2014-2015, κατέλαβε την 4η   θέση  ο  μαθητής της Α΄ λυκείου,  Μανούσος Αλέξανδρος.

1ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΛΑΒΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014.

Ημερομηνία Άθλημα-αγώνισμα                               Συμμετέχοντες μαθητές,-τριες
Τετάρτη 19/11 Καλαθοσφαίριση μαθητών1ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡ.-3ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡ.                 11

Πέμπτη 20/11 Ποδοσφαίριση μαθητών1ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡ.-4ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡ.                 17
Παρασκευή 21/11 Πετοσφαίριση μαθητών1ο Γ.Ε.Λ ΒΕΡ.-ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ                 7