Σήμερα, Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, ο Διοικητής της Τροχαίας Βέροιας και Αστυνόμος Α’, κ. Νιώπας Θωμάς, επισκέφθηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β’ Λυκείου σχετικά με τις Αστυνομικές σχολές, τις άδειες οδήγησης δικύκλων και αυτοκινήτων και τους κανόνες ασφαλείας για την αποφυγή των τροχαίων ατυχημάτων. Η παρουσίαση – ενημέρωση έγινε με τρόπο άμεσο και βιωματικό και απαντήθηκαν όλες οι ερωτήσεις και οι προβληματισμοί των μαθητών και μαθητριών. Στην ενημέρωση – παρουσίαση παρευρέθηκαν ο Διευθυντής της ΔΔΕ Ημαθίας, κ. Αλατζόγλου Αθανάσιος και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου Βέροιας, κ. Τσιφλίδης Ηλίας. Ευχαριστούμε τον κ. Διοικητή για την ενημέρωση που μας προσέφερε και ελπίζουμε η συνάντηση αυτή να έχει θετικά αποτελέσματα ως προς την οδηγική συμπεριφορά για τους μαθητές και τις μαθήτριές μας.