Σ

Σχολικό έτος: 2021-2022
Ημερομηνία: 10/09/2021

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, Ο Σύλλογος των καθηγητών του σχολείου σας εύχεται Καλή σχολική χρονιά με υγεία ! Σας ενημερώνω σχετικά με τον Αγιασμό τη Δευτέρα. Τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν από την αφετηρία , Τσερμένι , και Προμηθέα στις 8.45΄ και οι μαθητές θα βρίσκονται την ίδια ώρα στις στάσεις. Το κουδούνι για τη συγκέντρωση των μαθητών στην αυλή του σχολείου θα χτυπήσει στις 9.15΄ Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους έγγραφο σχετικά με τον COVID-19. Δηλαδή , α) πιστοποιητικό εμβολιασμού όσοι είναι εμβολιασμένοι, ή β) πιστοποιητικό νόσησης όσοι έχουν νοσήσει , ή γ) Δήλωση self test με αρνητικό αποτέλεσμα το οποίο έχει διενεργηθεί έως 24 ώρες πριν. Όσοι δεν έχουν ένα από τα τρία παραπάνω έγγραφα θα παραμείνουν στην αυλή και δεν θα εισέλθουν στο σχολείο. Οι μαθητές θα φορούν μάσκα έξω και μέσα στο σχολικό χώρο κάθε ημέρα, χωρίς εξαίρεση. Η πλειονότητα των μαθητών θα πάει στις αίθουσες κατά τη διάρκεια του αγιασμού, ενώ αντιπροσωπεία θα παραμείνει έξω στην αυλή για την τελετή του αγιασμού. Στη συνέχεια θα δοθούν βιβλία και το πρόγραμμα για την Τρίτη. Την Τρίτη το πρόγραμμα ξεκινάει στις 8.30΄, ενώ οι μαθητές θα βρίσκονται στις στάσεις στις 8 το πρωί.

Ο Δ/ντης Σκούπρας Χρήστος

Φιλόλογος- δρ. Παιδαγωγικών